fbpx

Що таке Особистий Коучинг?

У перекладі з англійської coaching “коучинг” означає “тренерство” або co-achievement, “спільне досягнення”. До того, як коучинг сформувався як окрема професія, слово coach відносилося до спортивного тренера, роль якого – допомагати та надихати свого підопічного та  повністю розкрити  внутрішній потенціал  та дійти перемоги.

Професійний коучинг – це процес професійних послуг, які допомагають клієнтам добиватися якісно нових результатів у своєму особистому та професійному житті.

Процес коучингу дозволяє клієнтам поглибити свої знання, покращити ефективність та підвищити якість життя.

На кожній із зустрічей Клієнт вибирає мету розмови, у той час як коуч слухає та робить внесок у формі спостережень та питань. Така взаємодія прояснює ситуацію та спонукає клієнта до дії.

Процес коучингу допомагає прискорити процес просування клієнта до його мети, допомагаючи йому зосередитись на бажаному результаті та відкриваючи ширший вибір альтернатив.

Особлива увага в процесі індивідуальної роботи з Клієнтом зосереджується на реальній ситуації клієнта і на тому, які дії він готовий зробити, щоб досягти бажаного стану речей.

У ширшому розумінні коучинг це стиль взаємодії з іншими людьми (і з собою), орієнтований на допомогу людині у розкритті власних ресурсів, а також постановці найкращих для себе цілей та досягненні їх найефективнішими способами.

Залежно від контексту, виділяють три основні сфери застосування коучингу: у житті, у бізнесі та як метод навчання.

Процес КОУЧИНГУ:

  • Коучинг, завжди направлений у майбутнє, на пошук найкращого рішення для Клієнта.

Якщо він і звертається до минулого, то тільки для того, щоб знайти в ньому якийсь позитивний досвід, перенести і використати його для побудови кращого майбутнього. Цим він відрізняється від психотерапії, яка традиційно приділяє багато уваги аналізу минулого.

  • Коучинг завжди має позитивний результат – у цьому його екологічність.
  • Коучинг не займається вирішенням проблем, він займається вирішенням завдань.
Scroll to Top